Zavolajte nám: +420 878 911 991

Naše Služby

1. Sekání trávy

Sekat trávu je doporučeno jednou za 7-10 dní při optimálním počasí. Trávu sečeme od 3,5 cm, aby zůstala na pohled kvalitní a nevytrhávalo se travní stéblo i s kořenem. Přičemž platí zásada, že byste měli odsekávat nejvýše třetinu celkové délky stébla. Pokud je léto sušší, postači sekat trávník jednou za 2-3 týdny na vyšší délku, alespoň 5 cm. Sečení provádíme během vegetačního období s možnosti povzdušnění, hnojení a následným odvozem. Kvalitní a stále zelený trávník je náš cíl.

2. Provzdušnění (vertikulace)

Vertikutace znamená prořezávání trávníku. Používá se na odstranění zplstnatělých zbytků trávy, plevelů a mechů a zároveň na prořezání vrchní vrstvy půdy. Tím se zlepší příjem vzduchu, živin i vláhy a díky tomu probíhá hlubší a bohatší prokořenění trav. Zároveň dochází i k přesekání travních výběžků, čímž se podpoří tvorba nových výhonků a trávník se tak zmlazuje. Vertikutace omezuje i růst dvouděložných plevelů, zejména těch s listovými růžicemi

3. Hnojení trávníku

Hnojíme průměrně 2-3x do roka. Existují dva typy hnojiv, rychlá a pomalá. Rychlá se použivají pokud je Váš trávník poškozený a potřebuje rychlé vstřebání hnojiva. Druhý typ používáme k pravidelné údržbě trávníku.

4. Hubení plevele

Pokud Váš trávník není zamořen plevelem, stačí ho vytrhnout ručně i s kořenem, pokud ano, postříkáme ho herbicidem určeným speciálně pro použití na travník. Pro lepší výsledek nezalíváme travník ihned, ale počkáme dva dny.

5. Sečení křovinořezem

Křovinořez slouží k vyžínání a sekání vysoké trávy případně neudržovaných a hustých porostů s příměsí křovin ocelovými noži nebo strunou. Může tak do jisté míry nahradit rotační sekačku při sekání travních ploch. Lze s nimi však také pomocí speciálních pilových kotoučů s dlátovitým nebo sekacím ozubením řezat nežádoucí dřeviny a křoviny do průměru kmene cca 15cm.

6. Řezání a stříhání živých plotů

Listnatý živý plot Pravidelná údržba živého plotu je nedílnou součástí údržby, proto je potřeba vybudovat kvalitní základ, abyste nad zemí neměli nezarostnou část a to opravdu nevypada dobře. Díky tomu je potřeba listnatý živý plot během prvních dvou let sestřihávat taktéž ze shora, aby se vytvořil prostor hned u země. Pozdní léto – boční výhony Druhý rok -- odstranit polovinu loňského obrostu Jehličnatý živý plot První roky zastřihávat jen z boku. Po dosažení výšky zastřihávat i ze shora. Zastřih provádět 1x do roka.

7. Štěpkování, řezání a štípání dřeva

Spoustu lidí odrazuje od vytápěni dřevem pracná příprava tohoto druhu paliva. Leckdo je dokonce kvůli tomu ochoten tolerovat stále rostoucí ceny elektřiny nebo plynu. Abyste totiž zpracovali tolik dřeva, které vám vystačí na celou topnou sezonu, museli by jste se s kalačem a sekerou ohanět několik nekonečných dní. Proti tomu by ovšem důrazně protestoval váš časový harmonogram i váše fizycká stranka, proto je tady naše firma, která tuto práci zvládne snadno, rychle a bezpečně.

Ceník

Sekání - od 1,00- KČ/m2
Vertikulace + bubnová sekačka - od 1,00- KČ/m2
Hnojení - od 1,00- KČ/m2
Hubení plevele - od 100,- KČ/hod
Křovinořez - od 200,- KČ/hod
Zahradní traktor - od 1,50,- KČ/m2
Hrabání trávy - od 200,- KČ/hod
Údržba živých plotů - od 8,00,- KČ/m2
Štěpkování - od 240,- KČ/hod
Řezání a štípání dřeva - od 300,- KČ/hod
Doprava - od 2,50,- KČ/km

Často kladené otázky

Jak si mohu objednat váše služby?
Objednání služeb u náši firmy můžete jednoduše na náš e-mail.
Jak zaplatit váše služby?
Lze uhradit na místě hotově nebo převodem na účet. Splatnost faktury je 14 dní od jejiho vystavení.Fakturu můžeme zanechat u vás doma nebo vám ji žašleme.
Mohu dostat nějakou slevu?
Pro stálé zákazniky máme zvyhodněné ceny, které vám zašleme po prvním sekání nebo osobním jednání.
Kde všude pracujete?
Na území Prahy a středočeského kraje, kde je doprava zdarma. Vzdalenější místa řešíme ceníkem nebo individuelně.
Co s posečenou trávou?
Trávu odvezeme zdarma do výšky sečení 10 cm a plochy 2000 m2, nebo vám ji uložíme na vámi určené místo.